İptal ve İade Sözleşmesi

İPTAL – VAZGEÇME – DEĞİŞİKLİKLER

İş bu sözleşme Çamlıca Mahallesi 1023 Nolu Sokak No:51 Yomra /TRABZON adresinde bulunan ve +90 532 247 24 59 nolu irtibat numarasına sahip Şentürk Apart (Sözleşmede Trabzon Villas olarak anılacaktır) ile diğer taraftan www.trabzonvillas.com sitesine üye olup online rezervasyon işlemini tamamlayan kişi (sözleşmede TÜKETİCİ olarak anılacaktır) arasında olup; tüketicinin üye olurken kullandığı adres, kimlik ve iletişim bilgileri esas alınır.

Tüketici konaklama yerine giriş tarihinden 3 gün öncesine kadar iptal talebinde bulunursa ücretsiz olarak iptal söz konusu olacak olup; rezervasyon iptali zamanında bildirilmeyen rezervasyonlardan 1 gecelik oda ücreti tahsil edilir.

Tüketici, iadesiz yapılan rezervasyonlarda ücretin iptal edilmeyeceğini; bu hallerde tüketici iptal talebinde bulunur ise geçerli olmayacağını ve sözleşme bedelinin tamamını Trabzon Villas’a ödeyeceğini beyan, kabul ve taahhüt eder.

Tüketicinin hizmetin değiştirilmesine yönelik talebi halinde, bu değişikliğin Trabzon Villas tarafından uygun bulunması şartıyla, önceki alınan hizmetle, yeni talep etmiş olduğu hizmet arasında fiyat farkı var ise tüketici aradaki farkı, değişiklik talebinin kabulüyle birlikte derhal Trabzon Villas’a ödemek zorundadır.

Ancak yeni hizmetin fiyatı, bir önceki hizmet fiyatından düşük ise Trabzon Villas aradaki farkı tüketiciye iade edecektir.

Tüketici, kendisinin veya birinci dereceden akrabalarının konaklama dönemine denk gelen 10 günlük mutat iştigaline engel rahatsızlıklarını, Tam Teşekküllü Devlet Hastanesinden alınacak resmi raporla veya ölüm halinde bunun belgelemesi koşuluyla, rezervasyon iptal talebi kabul edilir ve ödenmesi zorunlu vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar ile üçüncü kişilere ödenip belgelendirilebilen ve iadesi mümkün olmayan bedeller hariç olmak üzere, tüketicinin ödemiş olduğu bedel kendisine iade edilir.

Bu halde rapor ve belgeler hizmetin başlangıcından önce ibraz edilecektir. Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı konaklama hizmetine iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda; Trabzon Villas tüketici adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir.

Bu gibi iptallerde tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

Otel, ödeme için VİSA ve MASTERCARD kredi kartlarını kabul etmekte olup; varıştan önce belirli bir miktarı geçici olarak çekme hakkını saklı tutar.